محصولات پرفروش

ترازو تفال مدل PP1600
ترازو تفال مدل PP1600
تومان۱.۰۰۰.۰۰۰
همزن کاسه دار سیماران مدل SHM-422
تومان۲.۸۶۰.۰۰۰
آبمیوه گیری آنالوگ سیماران مدل SJE-810
تومان۴.۷۳۰.۰۰۰
آبمیوه گیری لمسی سیماران مدل SJE-800
تومان۵.۴۲۰.۰۰۰
خردکن دوسرعته سیماران مدل SCP-4004
تومان۳.۰۵۰.۰۰۰
چرخ گوشت سیماران مدل SMG-300H
تومان۵.۴۲۰.۰۰۰
اسپیکر بلوتوثی ایستاده اکسپلود مدل 1012
تومان۲۲.۶۱۵.۰۰۰
اسپیکر بلوتوثی ایستاده اکسپلود مدل 1530
تومان۳۲.۰۳۰.۰۰۰
اسپیکر بلوتوثی ایستاده اکسپلود مدل 265
تومان۶.۷۰۰.۰۰۰
اسپیکر بلوتوثی ایستاده اکسپلود مدل 212F
تومان۱۷.۷۳۰.۰۰۰
اسپیکر بلوتوثی ایستاده اکسپلود مدل XM-112
تومان۱۳.۰۰۰.۰۰۰
اسپیکر بلوتوثی میکرولب مدل FLAME 101
تومان۱۵.۳۸۰.۰۰۰
پنکه ایستاده سیماران مدل SSF-4032
تومان۳.۴۳۰.۰۰۰
پنکه ایستاده سیماران مدل SSF-4011
تومان۲.۶۹۰.۰۰۰
پنکه ایستاده سیماران مدل SSF-4005
تومان۳.۶۲۰.۰۰۰
اتو پرسی ژانومه مدل 4000
تومان۱۷.۰۰۰.۰۰۰

نکات نگهداری از ماشین لباسشویی جلوگیری از هزینه‌های سنگین تعمیرات

نگهداری ماشین لباسشویی

 نگهداری ماشین لباسشویی

تا حالا با خودتان فکر کردید اگر ماشین لباسشویی‌تان وجود نداشت چگونه باید از پس این همه  لباس ھای کثیف، چرک و آلوده برمی آمدید؟ اگر تا حالا تکه لباس را با دست شسته باشید میتوانید درک کنید که نگهداری ماشین لباسشویی چقدر مھم و مفید است و نبودنش کارتان را بسیار دشوار میکند. حالا که شما ماشین لباسشویی‌تان لباس ھارا شست و شو میدھد فرض کنید از کار بیوفتد و یا فرسوده شود! دراین صورت علاوه بر اینکه خودتان باید از پس لباس ھای آلوده بربیایید، بایدآماده کلی خرج و ھزینه سنگین باشید؛ اما نگران نباشید، نکاتی ریز اما مھم وجود دارد که اگر آنھارارعایت کنید میتوانید از بسیاری ھزینه ھا که صرف تعمیر دستگاه میشود جلوگیری کنید. پس با ما ھمراه باشید!

نکات نگهداری از ماشین لباسشویی

  • تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی
  • تاثیر شوینده
  • نگه داشتن لباس در ماشین
  • نوجه به ظرفیت
  • تاثیر باز گزاشتن درب
  • مکان قرار دادن ماشین لباسشویی

با تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی به عمر آن بیفزایید 

برای جلوگیری از رسوب زدگی ماشین و تمیز ماندن از آلودگی ھا، جلوگیری از رشد قارچ ھا، از بین رفتن بوی بد، بھبود کارایی دستگاه، جلوگیری از نشتی. ھرچند وقت یکبار با مواد شوینده مناسب ماشین لباسشوییتان به ھمراه آب داغ شست و شو دھید؛ البته بلافاصله بعد از اتمام کارتان با ماشین، آنرا تمیز نکنید و کمی زمان دھید.

توجه داشته باشید که محفظه ھا و داخل سینی مواد شوینده را به خوبی تمیز کنید و شست و شو دھید چرا که اگر این مواد مدت زیادی داخل محفظه ھا بمانند باعث تشکیل جرم ھا و رسوباتی میشود که سبب مسدود شدن لوله ھا میشود.

از پاکسازی فیلتر، شلنگ، واشر، درب و زھکشی قافل نشوید.

آیا شوینده ھا در سلامت دستگاه تاثیر دارند؟

شوینده ھا نقش پررنگی در حفظ سلامت و افزایش عمر ماشین لباسشویی شما دارند. سعی کنید در انتخاب مواد شوینده، موادی را انتخاب کنید که قلیایی یا خشن نباشد تا لباس ھا و قسمتی از لباسشویی آسیب نبیند.

نوع مواد شوینده ای که ما تھیه میکنیم غالبا بستگی به نوع و قیمت ماشین لباس شویی ما دارد. البته یک نکته قابل توجھی وجود دارد که استفاده بیش از حد از مواد شوینده باعث اسیب زدن به لباسشویی میشود.

لباس ھای ما در لباسشویی با اصطکاک ناشی از برخورد با یکدیگر شسته و تمیز میشود؛ استفاده بیش از حد مواد شوینده باعث ایجاد کف اضافی و مزاحم میشود که باعث کاھش اصطکاک میشود، ھمچنین میتواند باعث رسوب ماشین، استھلاک و از کار افتادگی شود.

نکته ای ساده اما مھم (نماندن لباس ھا در ماشین)

یکی دیگر از مواردی که میتواند به ماشین لباس شویی شما آسیب برساند و از عمرش بکاھد، ماندن لباس ھای خیس در ماشین است.

مثلا اگر لباس ھارا شب تا صبح در لباسشویی رھا کنید و به طور مکرر این عادت تکرار شود میتواند باعث رشد لزج روی لباس ھا شود و یا کپک بزند؛ در نتیجه دوباره باید لباس ھارا شست و شو دهیم که این کار زمان بیشتری میبرد و بر ھزینه ی برق تاثیر میگذارد؛ ھمچنین باعث بدبود شدن لباس ھا و لباس شویی غیر بھداشتی و آلوده می شود.

به ظرفیت ماشین توجه کنید

ھر ماشین لباسشویی با یک ظرفیتی تولید شده است که اگر بیش از حد تعیین شده پر شود باعث آسیب به واشر دستگاه میشود؛ ھمچنین سبب چروک شدن لباس ھا ھنگام خشک شدنان در ماشین و آسیب به یاتاقان میشود.

برای اینکه مطمئن شوید به ماشین لباسشوییان فشار زیادی وارد نمیکنید، مقدار ظرفیت نوشته شده را از روی ماشین لباس شویی بخوانید و از آسیب به موتور دستگاه جلوگیری کنید.

اگر میخواھید روفروشی، پتو و رو تختی ھای ضخیم و حجیم را شست و شو دھید میتوانید آنھا را به خشک شویی بسپارید.

تاثیر باز گذاشتن درب در نگهداری ماشین لباسشویی

شاید دیده باشید که معمولا بعد از شسته شدن لباس ھا در ماشین لباسشویی باز است. بعضی از مردم اعتقاد دارند که باز نگه داشتن در ماشین باعث ایجاد آلودگی و کثیفی در داخل ماشین میشود، اما اگر درب ماشین را ھا بلافاصله بعد از اتمام کار ببندید درست نمیباشد.

راھکار درست این است که درب ماشین لباسشویی را فقط به مدت ١۵ تا ٣٠ دقیقه باز بگذارید؛ چراکه این کار سبب از بین رفتن رطوبت ھا و میکروب ھا میشود.

اگر ھم نمیخواھید درب را باز بگذارید، بعد از ١۵ الی ٣٠ دقیقه بعد از شست شو لباس ھا، میتوانید با یک حوله تمیز داخل دستگاه را خشک کنید.

مکان قرار گیری ماشین نکته ای مھم 

اگر ماشین لباسشویی را در مکانی مرطوب یا مکانی که آب به آن میرسد نگه داری کنید، به مرور زمان آسیبی جدی به آن وارد میشود؛ زیرا که اگر به بدنه اش رطوبت برسد باعث اتصالی شدن سیستم دستگاه میشود و در نتیجه بدنه ماشین برق پیدا میکند؛ پس اگر سرتان برای تعمیر ماشین لباسشویی و ھزینه ی سنگین درد نمیکند این نکته را رعایت کنید. ترجیحا یک پریز جداگانه و مستقل هم برای آن در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *